image/svg+xml

Odbijany

Dziś zabawię się w specjalistę rodem z „Bravo Girl”, który odpowie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Czy Twój chłop jest odbijalny?

Słowo odbijalny powstało wers temu i jeszcze nie ma atestu Miodka, więc śpieszę wyjaśnić, co oznacza. Chłop – czy szerzej – człowiek odbijalny to taki, którego może ci każdy odbić.

Wyobraź sobie, że powoli wijesz gniazdko ze swoim ukochanym. Powoli to słowo klucz, bo on, choć masz kawalerkę gotową, by go przyjąć, woli poczekać. Ale wiesz dobrze, że długo to nie potrwa, bo właśnie wyrzucili go z roboty, a razem jest taniej, więc przyjdzie do Ciebie szybciej niż planował. Przyjdzie i będzie wreszcie Twój. Teraz też niby jest, ale widzisz, jak czasem patrzy na Twoje koleżanki i może oczu byś mu nie wydrapała, ale im chętnie. Gdy już razem zamieszkacie, wszytko się zmieni, bo wspólne mieszkanie to pierwszy krok do zaręczyn, a konsekwencją tychże jest ślub, po którym nic już nie będzie takie same, a Ty wreszcie będziesz mogła poczuć, że jest Twój i żadna inna nie będzie go miała.

Ta historia nie kończy się tak jak powinna. On jednak zbyt szybko znalazł nową pracę, więc ochoczo rzucił Ciebie i kawalerkę. Rzucił to jego wersja, Twoja jest taka, że odbiła Ci go najlepsza koleżanka.

Tak jak nie ma słowa odbijalny, tak nie ma takiej opcji, że ktoś kogoś komuś odbija. Odbić może nam, odbić możemy piłkę, ale człowieka tracimy, oddalamy się, przestajemy być z nim szczęśliwi i w efekcie on albo odchodzi, albo odchodzi do innej. Ale to nasz związek go do tego zachęcił, to brak uczucia, bliskości i miłości powodują rozstanie.

Oczywiście, łatwiej jest oszukiwać siebie i wszystkich dookoła, twierdząc, że osoba, z którą dzieliliśmy życie, plany, łóżko i marzenia odeszła, bo pojawił się ktoś inny niż przyznać, że my jako para nie daliśmy rady. Człowiek nie przechodzi z rąk do rąk, nie da się go komuś zabrać, nawet wtedy gdy rzeczywiście pojawia się przyjaciółka, która nad tym odejściem pracuje. Ktoś, kto nie kocha tak, jak kiedyś, nie spełnia się w związku, być może odejdzie, nawet z tą przyjaciółką, ale szczęśliwy, kochający ponad wszystko, razem z Tobą będzie zaśmiewał się z tego, że ktokolwiek próbował stanąć na Waszej drodze.

Ci, którzy odchodzą do innych, nie byli szczęśliwi, bo szczęśliwi ludzie nie rozstają się wcale.


Podobało Ci się? Podaj dalej


Dołącz do mnie

Jeśli jeszcze mnie nie lubisz i nie obserwujesz, zrób to teraz. Każdy like to dla mnie wielka radocha:-)