image/svg+xml

Rytm i teściowa

Mam teściową idealną, bo poza tym, że kobieta z niej urocza, to nie miesza się w moje życie, ale gdybym potrzebowała pomocy, daję głowę, że by mi jej udzieliła. Niemniej i z nią, i z własną mamą nie wyobrażam sobie mieszkać wespół z chłopem mojego życia.

Życie w parze to jest cholernie intymna sprawa, a najmniej intymną z niej jest seks. Ten, jak wygląda, każdy wie, z naszymi matkami włącznie, choć nam się zwykle wydaje, że nasi rodzice seks uprawiali tylko po to, by nas mieć, a tak to nic z tych rzeczy, fu! Nic bardziej mylnego, stąd kwestia seksu, choć krępująca we wspólnym mieszkaniu, nie jest najbardziej paląca.

Najgorsze jest to, że nie możesz mieć swojego rytmu, i nawet jak ten rytm to praca, sprzątanie raz w tygodniu, jedzenie odmrożonej pizzy albo innego śmieciowego żarcia przez większość czasu, oglądanie seriali, nagie czwartki i soboty w piżamie, więc nic takiego wyjątkowego, to właśnie ten rytm to jest to, co kluczowe, co tworzy parę. Jak się tego nie ma albo się z tego rezygnuje, albo się kogoś do tego wpuści, to dupa. Ja, choć nie żyję na krawędzi, narkotyków nie zażywam i hazardu nie uprawiam, to mój rytm, to coś świętego, do czego nie chciałabym dopuścić nikogo, z mamą swoją i teściową na czele.

Druga rzecz jest taka, że dom to azyl, to święte miejsce, w którym musimy czuć się swobodnie, chodząc bez stanika, mając biegunkę i załamanie nerwowe. Gdy ktoś obok na to patrzy i to ocenia albo komentuje, to z domu robi się więzienie. Nawet jak strażnikiem jest matka, która tyłek Ci wycierała, to jednak Tobie, a nie Twojemu chłopu i Tobie, a to wiele zmienia.

Małżeństwo czy wspólne mieszkanie powinno się uskuteczniać wtedy, kiedy dwie osoby są w stanie zapewnić sobie dach nad głową. Może być on wynajęty i mieć 20 metrów, może mieć zapach wilgoci, grzyba w łazience i nierówno ułożone kafle, ale musi być Wasz i tyko Wasz, bez matek i ojców, nawet jak ci są najlepsi na świecie.


Podobało Ci się? Podaj dalej


Dołącz do mnie

Jeśli jeszcze mnie nie lubisz i nie obserwujesz, zrób to teraz. Każdy like to dla mnie wielka radocha:-)